Upozornění

Tento web již není aktualizován, slouží jen pro přístup ke starým materiálům. Aktuální informace najdete na hlavním webu.

Proč naše země nebohatne?

14. 07. 2014 Proč naše země nebohatne?

Proč naše země nebohatne? Proč Evropa hraje druhou ligu? Proč místo prosperity a růstu máme obavy z budoucnosti? Co je nutné změnit a jak to udělat? Na tyto otázky odpoví ve čtvrtek 17. 7. 2014 ve Velkém Meziříčí na své přednášce Ing. Tomáš Pajonk, místopředseda Strany svobodných občanů. Tomáš Pajonk vystudoval Operační výzkum na VŠE. Je mu 32 let, je ženatý a má tři děti.

„Pracující lidé, tvořící hodnoty, se dostali na druhou kolej a už nerozhodují o osudu své země,“ říká o současném stavu země Tomáš Pajonk. Jako jednu z hlavních příčin označuje současnou podobu evropské integrace. „Země v EU chudnou. Evropská politika zvýhodňuje vybrané zájmové skupiny. Zvýhodnit jedny však znamená znevýhodnit druhé.“

„Výsledkem takto chápané evropské integrace je, že zatímco majitelé grantových agentur, vysocí úředníci, kariérní evropští politici a byrokraté bohatnou, skoro všichni ostatní prodělávají kalhoty,” kritizuje Tomáš Pajonk. Přednáška Tomáše Pajonka Proč naše země nebohatne? začne v 19 hodin v restauraci Nový Svit ve Velkém Meziříčí.

Po přednášce bude následovat diskuze. Vstup je volný, všichni zájemci jsou srdečně zváni.