Upozornění

Tento web již není aktualizován, slouží jen pro přístup ke starým materiálům. Aktuální informace najdete na hlavním webu.

Svobodní získali na Vysočině šest zastupitelů

13. 10. 2014 Svobodní získali na Vysočině šest zastupitelů

V minulý víkend proběhlých komunálních volbách se Svobodným podařilo rozšířit počet svých zastupitelů na Vysočině ze 2 na 6. Dohromady kandidovali ve 12 obcích, uspět se podařilo v pěti z nich: Moravských Budějovicích, Třešti, Horní Cerekvi, Horní Rožínce a Křoví. Naopak bez zastupitelů Svobodní prozatím zůstávají v Jihlavě i v Třebíči.

„Doufali jsme, že zde alespoň po jednom mandátu získáme,“ hodnotí výsledek Michal Zima, krajský místopředseda a kandidát v Třebíči. „V obou městech jsme dosáhli plus minus na tři procenta – je to pro nás signál, že si své hlasy musíme více odpracovat. Přeci jen za námi nestojí žádná silná marketinková značka či velké peníze,“ dodává.

Ač tedy Svobodní svůj vliv rozšiřují, výsledek spíše považují za svůj neúspěch. Neznamená to však složení zbraní: „Nekončíme! Naopak, začínáme tvrdě pracovat na tom, abychom si důvěru voličů zasloužili. Nemáme možnost ovlivňovat chod radnice a politiku Jihlavy přímo, ale budeme „jako berani“ dohlížet na všechny zastupitele, budeme se snažit hájit práva občanů proti politické zvůli, která se často na radnici vyskytuje, a budeme tady neustále pro všechny občany, kteří chtějí změnu v politickém kursu našeho města i státu,“ uzavírá Petr Čása, kandidát Svobodných do jihlavského zastupitelstva.