Upozornění

Tento web již není aktualizován, slouží jen pro přístup ke starým materiálům. Aktuální informace najdete na hlavním webu.

Svobodní si v primárkách zvolili lídra do krajských voleb

26. 10. 2015 Svobodní si v primárkách zvolili lídra do krajských voleb

Členové a příznivci Svobodných si zvolili své kandidáty na první místa kandidátky do krajských voleb. Lídrem byl s velkým náskokem zvolen Josef Fendrych, živnostník, podnikatel a místostarosta Horní Rožínky. „Výsledek primárek dle mého názoru odráží mou dosavadní politickou práci ve Svobodných a mé konzistentní politické názory. Děkuji všem, kteří se zúčastnili hlasování v primárkách a posílají mě bojovat za svobodu a proti rozkrádání veřejných prostředků,“ říká k výsledku Fendrych. Za ním se umístili Pavel Paulát, vedoucí směny technického servisu a krajský místopředseda Svobodných, dále Petr Stejskal, zastupitel v Moravských Budějovicích a čerstvě zvolený předseda krajského sdružení Svobodných, profesí lektor a konzultant v obchodě a řízení firem, a čelní čtveřici uzavírá Marek Salaquarda, vedoucí vývoje zdravotnické techniky.

Potenciál Svobodných vnímá Petr Stejskal velmi pozitivně: „V krajských volbách budeme pro voliče zajímavou a velmi atraktivní alternativou jak svým programem, tak i svým přístupem k občanům, a to nejen před volbami, ale i po nich. Někteří z nás to již dnes prokazují jako městští zastupitelé.“

Cílem Svobodných je snižovat byrokratickou zátěž a zajistit, aby občané ze svých daní platili jen efektivně fungující veřejné služby – Svobodní chtějí eliminovat dotace soukromému sektoru a další zbytečné výdaje z veřejných rozpočtů, a namísto nich spravedlivě rozdělit peníze mezi všechny obce v kraji. Většina věcí by podle Svobodných měla být řízena občany přímo v konkrétních obcích, nikoliv úředníky z kraje.